Melisalı Sarı Kantaronlu Çay 60 poşet
Melisalı Sarı Kantaronlu Çay 60 poşet

Melisalı Sarı Kantaronlu Çay 60 poşet

   Ürün Kodu: melisalıçay
Adet:
24,00TL
  • Kargo Bedava
  • Güvenli Alışveriş
  • İade ve Değişim
  • Kapıda Ödeme

Melisa Çayının Faydaları

Melisa bitkisi (Melissa officinalis) nane familyasındandır ve genel olarak sakinleştirici etkisiyle bilinir. Özellikle stres ve kaygıyı azaltmak, uyku düzenini sağlamak, iştah açmak için kullanılan melisa çayı Orta Çağ, hatta daha önceki dönemlere kadar giden bir geçmişe sahip. En eski kullanımının böcek ısırıklarına karşı olduğu biliniyor.

 

Yabani olarak güney Avrupa ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişen melisa limona benzer hafif bir kokuya sahiptir ve yaz aylarının sonuna doğru küçük beyaz çiçekler açar.

Bilinen diğer adları; nane balsamı, mavi balsam, bal bitkisi, oğulotu ve tatlı balsamdır.

Melisanın genel kullanımı kurutulmuş yapraklardan hazırlanan çaydır ancak kapsül, krem, yağ formlarında bulunabilir.

Uyku sorunlarında kullanılır

Sinirleri yatıştırır

Stresi azaltır

Mide rahatsızlıklarını azaltır

Sindirim sorunlarına karşı kullanılır

Gaz giderir

Ateş düşürür

Ter atılmasını sağlar

İÇİNDEKİLER : Melisa yaprağı (%27),sarı kantaron (%23), şerbetçi otu,adaçayı yaprak,rezene, papatya çiçek,altınotu, kakule

KULLANIMI: Bir süzen poşeti fincanınızın üzerine koyup üzerine yeni kaynamış su ilave ederek 3-5 dk demleyiniz. İstediğiniz şekilde tatlandırabilirsiniz.

 

Önlemler ve Uyarılar: Sizin için önerilen bitkiler, yağlar, karışımlar vb. ilaç değildir. Türkiye'de ilgili kanunlara göre ilaç ve reçeteleri doktorlar düzenler, bazı bitkiler bedeninizi olumsuz etkileyebilir, doktorunuza danışmadan ağızdan alınan ürünleri uygulamamanız önerilir. Özellikle hamileler ve bebek emziren kadınlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır, doktorunuza danışmadan bitkisel karışımları içmekten veya kullanmaktan kaçının.

 

 

                          

AKTARİSTAN BİTKİSEL ÜRÜNLER ONLİNE SATIŞ SİTESİ © 2019