GLİSERİN YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ
GLİSERİN YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ

GLİSERİN YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ

   Ürün Kodu: gliserin1
Adet:
52,50TL
  • Kargo Bedava
  • Güvenli Alışveriş
  • İade ve Değişim
  • Kapıda Ödeme
Gliserinin Cilde Faydaları
Gliserinin cilde faydalarından bazıları şöyledir:
Nemlendirici
Gliserin cilt için çok iyi bir nemlendirici olarak bilinir. Ciltteki kuruluğun ve donukluğun azaltılmasına yardımcı olur. Bu nedenle kış aylarında çok gerek duyulabilecek ürünlerden bir tanesidir. Gliserin direkt olarak cilde uygulanabilir. Bunun için bir parça pamuğu gliserine batırıp cildinize uygulamanız yeterlidir (Bununla birlikte bazı kaynaklara göre gliserini yüzünüze uygulayacaksanız mutlaka su ile seyreltmeniz gerekir. Bunun için en iyi seçenek temiz su iken, gül suyu da iyi bir alternatiftir). Uygular uygulamaz cildinizdeki yumuşaklığı ve nemliliği hissedebilirsiniz. Gliserinin kuru, sert ve huzursuz ciltleri iyileştirmek gibi özellikleri vardır. Bu özellikler de cildi nemli ve pürüzsüz tutmaktadır.
Temizleyici
Gliserin cildin toz ve kirden arındırılmasını ve böylece cildin temizlenmesini sağlayabilir. Gliserin gül suyu ile karıştırılmalı ve bu karışım temizleyici olarak kullanılmalıdır. Yatmadan önce gül suyu ile gliserini karıştırın. Yüzünüzü bu karışımla silin. Etkili bir cilt temizliği ve gözenek temizliği için bu prosedürü düzenli bir şekilde uygulayın.
Besleme
Gliserin cilt için besleyici özellikleri olması ile bilinir. Bu nedenle de birçok kozmetik ürünün içerisinde yer almaktadır. Gliserin cildin su içeriğinin dengede tutulmasına ve cildin beslenmesine yardımcı olur. Gliserini besleyici olarak kullanmak isterseniz gliserini nemlendiricinizin içerisine ilave edebilir ve günlük olarak kullanabilirsiniz. Gliserini ayrıca yüz maskelerinin içerisinde de kullanabilirsiniz. Gliserinin cildi beslenmiş ve yumuşak tutma gibi avantajları vardır. Düzenli kullanım cildinizin sağlığını ve tazeliğini korumasına yardımcı olur.
Cilt Bakımı
Gliserin kuru ve huzursuz ciltlerin onarılmasına yardımcı olan krem ve ilaçlarda kullanılır. Bazen soğuk, kirlilik ve diğer faktörler nedeniyle cilt kaşıntılı ve pul pul bir hal alabilir. Böyle zamanlarda gliserin kullanmak cilt düzensizliklerinin azalmasına yardımcı olur ve cildi pürüzsüz ve yumuşak tutar. Cilt bakım ilaçlarının çoğunda gliserin ana malzemeler arasında yer alır. Gliserinin düzenli kullanımı iyi bir cilt bakımı sağlayabilir. Bu nedenle cildinizin sağlığını koruması için düzenli bir şekilde gliserin kullanabilirsiniz.
Lekeleri Azaltır
Gliserinin ciltteki akne ve lekeleri azaltma özelliği vardır. Bunun olması için gliserinin devamlı kullanılması gerekir. Az miktarda gliserini akne ve lekelerin olduğu bölgeye uygulayın. Lekelerin görünümü yavaş yavaş azalacaktır ve cilt berraklaşacaktır.

Uyarı!!!!

Bu yazıda yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve öneri niteliğindedir. Hiçbir şekilde teşhis ya da tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

AKTARİSTAN BİTKİSEL ÜRÜNLER ONLİNE SATIŞ SİTESİ © 2019