DEFNE TOHUMU YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ
DEFNE TOHUMU YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ

DEFNE TOHUMU YAĞI 1 LİTRE -MECİTEFENDİ

   Ürün Kodu: defne
Adet:
239,00TL
  • Kargo Bedava
  • Güvenli Alışveriş
  • İade ve Değişim
  • Kapıda Ödeme
DEFNE TOHUMU YAĞI
Defne ağacı, defnegiller (Lauraceae) familyasının Laurus cinsini oluşturan herdem yeşil ağaç veya ağaççık görünümündeki bitki türüdür. Defne Bitkisi; 6-7 metreye kadar boylana bilen ve sarı renkte çiçekler açan, yaprakları güzel kokulu ve kışın yapraklarını dökmeyen bir ağaçtır. Yapraklarından yeşil renkli bir yağ olan Defne yağı çıkarılır.
Defne tohumu yağı defne ağacı tohumlarından sıkma yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Defne yağı ,30°C’de eriyen bir yağdır. %95 yağ asitlerinden ve %5 esansiyel yağlardan oluşur. Defne yağı, en çok sabun üretiminde kullanılıp, bunun yanı sıra kozmetik sanayisinde cilt nemlendiricisi ve genel masaj yağı olarakta tercih edilmektedir.
Defne tohumu yağının faydaları
Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Kan şekerini dengeler. Mantarda ve adale ağrılarında faydalıdır. Kas gevşeticidir. Gargara şeklinde uygulandığında bademcik iltihabı ve gribal enfeksiyonları iyileştirir. Romatizmal ağrıları dindiricidir. Vücut parazitlerini öldürür. Saçın uzamasına yardımcı olur.
Defne tohumu yağı saç diplerindeki hücreleri aktive ederek saç tellerinin güçlenmesini, çevre şartları, kimyasal temizleyiciler ve çeşitli nedenlerden kaynaklanan kepeklenmenin azalmasını ve zamanla ortadan kalkmasını, ciltte oluşan ölü derilerin atılmasını hızlandırarak sivilce, kırışıklık, istenmeyen leke ve yağların azalmasını sağlar.

Uyarı!!!!

Bu yazıda yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve öneri niteliğindedir. Hiçbir şekilde teşhis ya da tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

AKTARİSTAN BİTKİSEL ÜRÜNLER ONLİNE SATIŞ SİTESİ © 2019